Temperli Cam Standartları Nasıldır? Temperli Cam Alırken Dikkat Edilecekler!
Temperli Cam Standartları Nasıldır? Temperli Cam Alırken Dikkat Edilecekler!
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Standartları Nasıldır? Temperli Cam Alırken Dikkat Edilecekler!

Son yıllarda hayatımıza başarılı bir giriş yapan temperli camlar çok büyük avantaj sağlamaktadır. Güvenli bir cam çeşidi olan temperli cam standartları TS EN standartlarına uygun olmaktadır. Güçlü ve dayanıklı yapısı ile, diğer camlara oranla çok daha zor kırılan bir cam çeşididir. Özellikle duş kabinleri için büyük bir kullanım alanı bulan bu cam çeşitleri, yaralanmaları da önler. Elbette sadece duş kabinlerinde değil; daha birçok alanda kullanım imkanı vardır.

Günümüzde artık hemen her yerde temperli camların kullanımı yaygınlaşmış bulunmaktadır. Çünkü güvenlik açısından diğer camlara oranla daha kullanışlı bir malzemedir. Buna istinaden, mobilyaların büyük bölümlerinde bile bu cam çeşidi yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Temperli Cam Standartları Nasıldır? Temperli Cam Alırken Dikkat Edilecekler!Temperli Cam Satın Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Camlar ile dekor edilen eşyaların artık büyük bölümünde temperli cam seçeceği uygulanmaktadır. Kırıldığı zaman kolay kolay zarar vermeyen ve etrafa dağılmayan özelliği sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Fakat belirtmek gerekir ki; bu cam çeşitlerinin de belirli kalite dereceleri vardır. Bu nedenle temperli cam satın alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Şöyle ki;

  • Uluslararası standartlardan başarılı sonuçlarla geçen camlar tercih edilmelidir.
  • Bu camların en iyi şekilde temperleme işleminden geçmiş olması gerekmektedir.
  • Yine temperli camların mutlaka fiyat kalite dengesi gözetilerek satın alınmasına dikkat edilmelidir.

Böylelikle temperli cam uygulamasında gereken sonuç en iyi şekilde alınabilir. Peki temperli cam fiyatları ne kadardır? İşte ayrıntılar!

Temperli Cam Fiyatları Ne Kadardır?

Yaşam alanlarımızı güvenli hale getiren temperli camlar son yılların gözdesi haline gelmiştir. Gerek kolay kırılan bir yapıda olmaması; gerekse de kırılma anında herhangi bir zarar vermemesi tercih sebeplerindendir. Bunun yanı sıra; çok yüksek derecedeki ısılara ve şoklara karşı da inanılmaz derecede dayanıklıdır.

Özellikle son zamanlarda temperli cam standartları bakımından başarılı sonuç veren camlar birçok insan tarafından tercih edilir. Bu camların fiyatları konusunda kişiler araştırma yapmaktadırlar. Fakat bu noktada detaylı bir bilgi vermek doğru olmayabilir. Çünkü temperlenmiş camların kullanılacak alanlara göre fiyatlandırması daha doğru bir yöntemdir.  Siz de Saraycam ile iletişime geçerek temperli camlara avantajlı fiyat fırsatlarından sahip olabilirsiniz!

Temperli Camların Standartlarının Belirlenmesi Nasıl Yapılır?

Temperli cam, kırılmadan muazzam miktarda kuvvete dayanabilecek şekilde işlenmiş bir tür güvenlik camıdır. Genellikle bina uygulamalarında kullanılır! Ancak başka birçok yerde de bulunabilir. Temperli cam standartları gündeme geldiği zaman güvenli bir kullanım özelliği karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu tarz camlar güçlü bir yapıya da sahiptirler. Temperli camın bu kadar güçlü olmasının nedeni, ısı ve basınçla işlem görmüş olmasıdır. Bu, yüzeyin kristalleşmesine neden olarak malzemeyi normal camdan daha güçlü hale getirir.

Temperli cam için en yaygın kullanım, darbeye dayanıklı bir malzemedir. Bu, camın yüzeyine bir şey çarptığında, parçalara ayrılmak yerine büküleceği anlamına gelir. Bu, arabaların veya içlerinden yüksek hızlarda uçan diğer nesnelerin çarpmasından sonra bile bozulmadan kalmaları gereken pencere ve kapılar gibi kullanımlar için idealdir.

Temperli Camların Standartlarının Belirlenmesi Nasıl Yapılır?Temperli cam, mukavemetinin yanı sıra korozyon ve aşınmaya karşı da direnç sağlar. Bu, teknenizin ön camına veya diğer herhangi bir dış yapıya monte ederseniz, tuzlu suya maruz kalan diğer cam türleri kadar hızlı bir şekilde tuzlu suyun ona zarar vermesinden endişelenmenize gerek olmayacağı anlamına gelir.

Temperli cam, ısı ve sıkıştırma kullanılarak güçlendirilmiş bir tür güvenlik camıdır. Binaların, endüstriyel ekipmanların, araçların ve diğer yapıların içini ve dışını korumak için kullanılır. Temperli cam, düz cam levhaların yaklaşık 600 santigrat dereceye ısıtılmasıyla yapılır. Cam daha sonra üzerinden soğuk hava üflenerek hızla soğutulur. Bu işlem, camın yüzeyini normalden daha darbeye karşı daha dayanıklı hale getirir.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button