Temperli Cam Uygulaması Nedir, Fiyatları Ne Kadardır?
Temperli Cam Uygulaması Nedir, Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Uygulaması Nedir, Fiyatları Ne Kadardır?

Temperli camlar diğer sıradan camlar gibi değildir. Bu camlar farklı işlemlerden geçer. Yani temperli cam uygulaması için; camın dışına basınç gerilimi daha fazla oranda uygulanır. Aynı şekilde camın orta kısmına ise çekme gerilimi işlemleri yapılır. Bunun için temperlenecek cam önce ısıtılır, sonrasında ise hızlı bir şekilde soğutulur.

Böylece bir basınç gerilimine maruz bırakılır. Bu sayede cam kırılmalara ve darbelere karşı dayanıklılık kazanmış olur. Sadece darbelere karşı değil, yüksek sınmaya karşı da dayanıklılık gösterir. Temperlenmiş camlar neredeyse her alanda kullanım alanı bulmuştur. Genellikle araç camlarında, yapıların balkon ve cephe camlarında yaygın bir şekilde kullanılır. Buna nazaran camlı masalarda, duşa kabin camlarında hatta asansörlerde dahi kullanıma uygun bir cam çeşididir.

Temperli Cam Uygulaması Fiyatları

Temperleme işlemi görecek camlar bu işlemden önce kesilip hazırlanır. Daha sonra temperleme işlemine geçilir. Biraz işlem gerektiren ürün olması dolayısıyla diğer camlardan farklı bir fiyatlandırma gerçekleşir. Elbette her bütçeye uygun temperli cam bulabilirsiniz. Bunun için iyi bir pazar araştırması yapmak yeterli olur. Genellikle piyasa durumuna göre fiyatlar belirlenir; fakat yine de bazı üreticiler daha az maliyetle temperli camları piyasaya sunabilirler.

""</p

Günümüz koşullarında temperli cam uygulamalarına olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak bu nitelikli ürünlerin fiyatları da sıklıkla merak edilmektedir. Tam da bu noktada temperli cam uygulamalarının fiyatları konusunda detaylı bir araştırma yapmak her zaman önerilmektedir.

Temperli Cam Güvenli mi?

Son dönemlerde temperli camların sektörde bir yükseliş kazanması bazı soruları da beraberinde getirir. Bu sorulardan biri de temperli cam uygulaması işleminin güvenli olup olmaması yönündedir.  Aslına bakacak olursanız, temper işleminden geçen cam diğer camlara göre daha güvenlidir diyebiliriz.

Çünkü bu tip camlar darbe aldıklarında diğer camlardan kat kat daha fazla dayanıklılık gösterir. Bunun yanı sıra; yüksek ısılara karşı da dayanıklı olduğu için ve kırılma tehlikesi az olduğu için daha güvenlidir. Ayrıca bu tip camlar kırıldıklarında dahi diğer camlar kadar tehlike arz etmez. Çünkü kırıldıkları zaman keskin olmayan parçalara ayrılırlar. Bu sayede yaralanma riskleri en aza iner.

Temperli camlar yeni nesil teknolojilerle desteklendiklerinden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Güvenli cam grubu içerisinde yer alan temperli camlar, üst düzeyde bir performansı da ortaya koyabilmektedir. Bununla birlikte temperli camların kullanım alanının oldukça geniş olduğunu da söyleyebiliriz. Özellikle ileri teknolojik üretim kabiliyetine sayesinde bu tür camların çok daha etkili bir kullanım özelliğine sahip oldukları bilinmektedir.

Temperli Cam Uygulaması Neden Tercih Ediliyor?Temperli Cam Uygulaması Neden Tercih Ediliyor?

Günümüz koşullarında üretimi yapılan temperli cam uygulamaları üst seviyede bir performansı ortaya koyma kabiliyeti bulunmaktadır. Binaların dış cephe kaplamalarında sıklıkla tercih edilen temperli camlar, dekorasyon konusunda etkili ürünler olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Yüksek derecedeki ısılara dayanıklı olmak konusunda üst düzeyde çözümler ortaya koyan temperli camlar, fırın camlarında da etkili bir düzeyde ilgi görmektedir.

Son zamanlarda temperli camların çok daha kaliteli bir şekilde üretiliyor olması, bu tür camların araç camlarında da sıklıkla tercih edilmesi mümkün olmaktadır. Duş ve küvet camlarında da başarılı bir performansı ortaya koyan bu tür camlar, mobilyalarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

Cam korkuluklar başta olmak üzere yapı sektörünün aranılan bir malzemesi olarak karşımıza çıkan temperli camlar, dekorasyon konusunda da etkili çözümleri kullanıcılarıyla buluşturmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında temperli camların kullanım özelliklerinin her geçen gün itibariyle geliştirilmiş olması, bu tarz camlara olan ilginin artış göstermesini mümkün kılar.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button