Temperli Kırılmaz Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Fiyatları Ne Kadardır?
Temperli Kırılmaz Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Kırılmaz Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Fiyatları Ne Kadardır?

Temperli kırılmaz cam, güçlendirilmiş camdır. Normal camlara göre daha dayanıklıdır. Camın erime sıcaklığına yakın derecede ısıtıldıktan sonra aniden soğutulmasıyla elde edilir. Bu da camın kırılmaz ve ısıya dayanıklı olmasını sağlar.

Normal camlardan bir diğer farkı da kırıldığı zaman keskin parçalara ayrılmaz. Boncuk boncuk küçük parçalara ayrılarak dağılır. Temperli cama temper işlemi uygulanmadan şekil verilir. Çünkü sertleşen cam şekil almaz. Günümüzde kullanım alanı çok yaygındır.

Temperli Kırılmaz Cam Nerede Kullanılır?

Sertleştirilmiş camlar insan sağlığını korumak için üretilmiştir. Cam kırılmalarında yaralanmaları en aza indirir. Genellikle insan vücuduyla daha çok temas eden yüzeylerde kullanılır. Örneğin;

  • Araç camları,
  • Avm, okul, otel, kamu binaları,
  • Güvenlik kulübeleri,
  • Telefon kulübeleri,
  • Cam korkuluklar,
  • Dış cephelerde,
  • Sehpa, masa ve pişirme tepsilerinde

Görüldüğü üzere bu tarz camların etkili bir düzeyde kullanım alanı bulunmaktadır. Bundan dolayı da temperli kırılmaz camlar her zaman tercih edilmektedir.

Temperli Kırılmaz Cam Nedir, Nerelerde Kullanılır, Fiyatları Ne Kadardır?

Cep telefonu ekranı dayanıksız olduğu için en ufak darbede ya kırılır ya da çizilir. Bu yüzden telefon ekranlarında koruyucu görev yapması için temperli camlar kullanılır. Birçok marka bu ekran koruyuculardan üretir. Bu yüzden de farklı fiyatta sunulur. 15 tl ve 50 tl arasında değişir bu fiyatlar. Ucuz olanı kötü ürün olduğu anlamına gelmez. Bu tamamen tüketicinin tercihine bırakılmıştır.

Üstelik bu ekran koruyucuları evde kendinizde yapıştırabilirsiniz. İster mağazadan alarak ister internet sipariş vererek kolayca ulaşabilirsiniz. Makul fiyatlara alabileceğiniz bu ürün sayesinde telefonunuzu uzun süre koruyabilir, bütçenizi yormazsınız. Ama yine de ekranda temperli cam var diye dikkatsiz olmamak gerekir.

Temperli Kırılmaz Camların Fiyatları Ne Kadardır?

Normal camlara göre 5 kat daha dayanıklı olan temperli kırılmaz cam, yeni nesil teknolojilerle üretilir. Dayanıklılık ve güvenlik açısından daha çok tercih edilir. Temperli kırılmaz cam almadan önce gayet detaylı bir araştırma yapmak gerekir. 

Kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden fiyat seçenekleri de çok fazladır. Son zamanlarda temperli kırılmaz camlar etkili bir düzeyde kullanım özelliğine sahiptir. Bundan dolayı da yapı sektörünün en fazla aranılan malzemeleri arasında temperli kırılmaz camlar da yer almaktadır.

Temperli Cam kullanım Özellikleri Nelerdir?

Temperli kırılmaz cam nedir? Dahası temperli cam kullanım alanları nelerdir? Temperli cam, inşaat sektöründe kullanılan çok popüler bir malzemedir. Cam, yüksek sıcaklıklarda ısıtılan kum ve kireç gibi doğal malzemelerden yapılmıştır. Camın pencereler, kapılar ve kaplar dahil olmak üzere birçok kullanımı vardır. Bu malzemenin özellikleri, özellikle temperli bir cam oluşturmak istediğinizde, inşaatta kullanım için iyi bir seçim olmasını sağlar. Bu aşamada kırılmaz camlar konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmak; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Temperli Cam kullanım Özellikleri Nelerdir?Temperli cam kırılmaz bir özelliğe sahiptir. Bu özellik çoğu güvenlik camında bulunur. Pencerenizi kırıldığında binlerce parçaya ayrılmaktan koruyacaktır. İnsanların, söz konusu güvenlik camının camında herhangi bir temperli özellik bulunmasaydı, normalde etrafta uçuşacak olan keskin kenarlar veya büyük kırık cam parçalarından zarar görmelerini önlemeye yardımcı olur. Böylece üst düzeyde bir ürün temini noktasında önemli kazanımlara sahip olmak mümkün olmaktadır.

Bir güvenlik camının bu özelliğe sahip olup olmadığını kenarına bakarak anlayabilirsiniz. Kenarları boyunca, bu tür camları çok güçlü ve darbe veya eliniz veya başka herhangi bir nesne ile doğrudan temas sırasında kırılmaya karşı dayanıklı kılan yüksek basınç ve ısı ile oluşturulan kenarlarında küçük çizgiler veya oluklar olduğunu fark edeceksiniz. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz koşullarında güvenlik camlarına olan talebin etkili bir düzeyde artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button