En Yeni Satina Cam Modelleri
En Yeni Satina Cam Modelleri
Posted in Satina Camlar

En Yeni Satina Cam Modelleri

Satina cam ya da halk arasında bilinen adıyla buzlu cam dekoratif görüntüsü ve onlarca farklı modeliyle ev ve iş yerlerinde kullanıldığında oldukça güzel görüntülüdür ve mahremiyeti sağlar. Bunun yanında mekanlara değer katmasıyla da iç mimarların tercihi olan materyallerin başında gelmektedir. Bu cam çeşidi ile büyük ve hantal duvarlar yapmadan kısa süreler içinde uygulanabilir. Herhangi bir tadilat artığı ile uğraşmanıza gerek kalmadan mekanları bölümlendirebilirsiniz. Oldukça modüler olması da bir diğer artısıdır. Kırmaya gerek olmadan söküp başka bir noktaya kolayca monte edilebilir. Evlerde de salon girişleri, mutfak kapıları, duşa kabin gibi noktalarda dekorasyon malzemesi olarak uygulanabilir. En yeni satina cam modelleri kullanıp şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Satina Cam Modelleri Nasıl Yapılır?

Satina cam modellerinin yapımı oldukça basittir. Farklı incelikte ki camlar üst üste konularak merdaneden geçirilir ve istenilen boyutlarda kesilerek kullanıma hazır hale getirilir. Camların inceliği de kullanılacak mekâna göre değişebiliyor. Eğer camın daha yoğun olması ve arkasını daha az göstermesi istenirse araya daha fazla renkli camlar konulabilir.

En Yeni Satina Cam ModelleriCam üstünde desenler oluşturabilmek için içerde bulunan renkli cam ya da filmler üstüne istenilen desenler uygulanabiliyor. Üstüne düz cam konularak merdaneden geçer. Bu sayede derinlik algısı olan güzel bir görünüm elde edilmiş olur. Buzlu camların farklı yöntemlerle temperlenmesi de mümkündür. Bazı buzlu camların içine teller konularak camın dayanıklılığı artırılır ve cam daha güvenlikli hale getirilir.

Satina Cam Kullanım Alanları

Satina camlar oldukça dekoratif ürünler olduğu için pek çok mekânda kendine yer bulmaktadır. Mekanlarda bir değişiklik yaratmak için satina camlar kullanılabilir.

 -Merdiven tırabzanlarında,

-Güzel görüntüsünden dolayı asansörlerin cam duvarlarında da kullanılabilmektedir.

– Bunun yanında şirketler kiraladıkları ofislerde ekstra tadilat masraflarını minimumda tutabilmek için kullanabiliyor. Alanlarını bu sayede uygun fiyatlara bölümlendirebilmek adına satina cam modellerini sıklıkla tercih etmektedirler. Özellikle bankaların içlerinde çok fazla satina cam uygulamasına rastlamanız mümkün.

– Evlerde ise daha çok temperlenmiş olan modelleri balkonlarda ve çok fazla mahremiyete ihtiyaç duyulmayan alanlarda bu alanları diğer alanlardan ayırmak için kullanılıyor. Işığın geçişini engellememek için farklı renk ve desenlerde üretilen en yeni satina cam modelleri kullanılabilmektedir.

Yeni Satina Cam Nedir?

En yeni Satina cam modellerine modern yaşam alanlarında, ofislerde ve daha pek çok mekanda görmekteyiz. Buzlu cam görünümündeki satina camlar, asit kullanılarak aşındırılır. Özel işlemlere tabi tutularak üretilen Satina camların, ısı geçirgenliği maksimum seviyededir. Satinaların bir tarafından diğer tarafı görülmez. Bir dönem çok popüler olan kumlamalı cama görüntüsü çok benzer. Ancak kumlamalı camların yüzeyi pürüzlüdür. Satina camların yüzeyi pürüzsüz, dümdüzdür. Parmak izlerini kolay belli etmeyen Satina camların kullanımı son derece kolaydır. Satina camlar, diğer camlara uygulandığı gibi delinebilir, temperlenebilir, bombelenebilir.

En Yeni Satina Cam ModelleriNeden Satina Cam?

Yeni yapılarda daha modern bir görüntü elde etmek için yoğun olarak cam kullanılır. Camın görselliği, ışıltısı, mekanı ferah göstermesi gibi olumlu yönleri bulunur. Ancak klasik camlar diğer tarafını net bir şekilde gösterdiğinden mahremiyete uygun değildir. Görselliği ile birlikte mahremiyeti de sağlayacak camlara ihtiyaç duyulur. Satina camlar, tam aranılan özelliktedir. Temperlenerek üretilen Satina camlar çok dayanıklıdır. Aldığı darbelerle hemen kırılmaz. Kırılmas olması durumunda paramparça olarak etrafa dağılmaz. Yani yaşam alanlarında kullanıldığında risk taşımaz. Ofislerde duvar ve kapı yerine tercih edilmektedir. Çalışma alanını ferah göstermesi, daha çok ışık alması nedeniyle çalışanların performanslarını artırır.

En Yeni Satina Cam Fiyatları

Estetik mekan dekorasyonlarında ilk akla gelen cam modellerinin başında yer alır. Satina camların kalınlıkları kullanılacağı alana göre değişir. 2 mm, 4 mm gibi kalınlık seçenekleri bulunmaktadır. Camların satışı metrekare üzerinden hesaplanır. Fiyat belirlemede kalınlık ve camın ebatları etkili olacaktır. Her konuda olduğu gibi Satina cam uygulamalarında da firma seçimine dikkat edilmelidir. Uzun yıllar kullanılacak kalitede cam uygulamaları için profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Farklı firmalardan fiyat alınmalı, karşılaştırılmalı ve değerlendirilmelidir. Değerlendirmede sadece fiyat dikkate alınmamalıdır. Profesyonellik ve kaliteye daha fazla önem verilmelidir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button