Şeffaf Lamine Cam Fiyatları 2023
Şeffaf Lamine Cam Fiyatları 2021
Posted in Uygulamalar

Şeffaf Lamine Cam Fiyatları 2023

Camı yaşamımızın birçok anında kullanmaktayız. Bazen tercih olarak bazen zorunluluk olarak kullandığımız camın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu camlardan biri de şeffaf lamine cam modelleridir. Bu camların özellikleri kadar fiyatları da önemlidir. Şeffaf lamine cam fiyatları 2023 olarak yapılan incelemede bu camların diğer camlara göre biraz daha pahalı olduğu söylenebilir. Bunun sebebi bu camların çok fazla işlem görmesidir. Böylece şeffaf lamine camların kullanım özelliği de sürekli bir şekilde geliştirilmektedir.

Camlar kullanıldığı alana ve sektöre göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Camın hammaddesi silis kum atomlarıdır. Bu hammadde sodyum, magnezyum ve kalsiyum atomları ile birleşerek saydam ve sert bir madde olan cam ortaya çıkmaktadır. Oluşan cam sonrasında çok daha farklı işlemlere uğrayarak farklı sektörlerde kullanılmak üzere hazır hale getirilir. Lamine cam denilen cam çeşidi farklı veya aynı kalınlıktaki iki cam katmanının arasında şeffaf bir tabaka eklenerek fırınlanmasıyla oluşmaktadır. Bu cam güvenlik sistemlerinde çok fazla kullanılmaktadır.

Şeffaf Lamine Cam Fiyatları 2021Şeffaf Lamine Camın Özellikleri

Cam evlerde bazı araç gereçlerde kullanıldığı gibi güvenlik amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Camın güvenlik amaçlı kullanılabilmesi için kalın bir yapıya sahip olması ve kırılıp dağılmaması gerekmektedir. İşte bu alanda kullanılan cam çeşidi şeffaf lamine cam olarak değerlendirilen camlardır. Bu camlar 2+2 mm veya 6+6 mm olmak üzere iki farklı kalınlıktaki camın fırınlanması ile oluşur. Bu camlar arasında şeffaf bir tabaka yerleştirilir. Bu şeffaf tabaka camın diğer tarafının görünmesine engel olmaz.

Bu camlar yaşam alanlarında kırılma sonunda oluşabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmak amacı ile hazırlanmaktadır. Akvaryumlarda, merdivenlerin yapımında, yer döşemelerinde, vitrin camlarında, cam kapılarda kırılıp parçalanmayan bu camlar kullanılmaktadır. Şeffaf lamine cam fiyatları 2023 olarak incelendiğinde bu camların fiyatlarının metrekare üzerinden hesaplandığı görülmektedir. Lamine camların uygulanacağı alanın ölçüsü alınıp bu ölçülere göre kesimi yapılmaktadır. Tam da bu noktada lamine cam fiyatları konusunda profesyonel bir düzeyde araştırma yapmanın beraberinde çok önemli kazanımları da getirdiğini ifade etmek mümkündür. Bundan dolayı Saraycam sizlere en uygun fiyatlı fırsatları sunmak konusunda da iddialı bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır!

Şeffaf Lamine Cam Fiyatları Nasıl Belirlenir?Şeffaf Lamine Cam Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Şeffaf lamine cam, tavlanmış veya temperli camın sağlamlığını ve dayanıklılığını lamine camın kırılma direnciyle birleştiren bir güvenlik penceresidir. Polivinil butiral (PVB) veya diğer plastikten yapılmış şeffaf bir ara katman, laminasyon adı verilen bir işlem kullanılarak camın her iki tarafına yapıştırılır. Ara katman, pencereye gücünü verirken darbe veya kuvvetten kırılmaya karşı koruma sağlar. Şeffaf lamine cam fiyatları da bu tarz ürünlerin üretim özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Şeffaf lamine camlarda bulunan ara katmanlar, bu cam grubunun güvenli olmasını mümkün kılar. Ara katman ayrıca bir camın kazara kırılması durumunda kırık camın patlamasını da önler. Eklenen güç ve kırılma direnci, bu tip güvenlik camını, yangın kapıları, açılır tavanlar, duvarlar ve yüksek binalardaki bölmeler ve kırılmanın tehlikeli olabileceği diğer alanlar gibi yüksek etkili tehlikelerin mevcut olduğu uygulamalar için ideal hale getirmektedir.

Şeffaf lamine cam, büyük pencere ve kapılarda kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir cam türüdür. Dış iki tabaka arasında bir polivinil butiral (PVB) tabakası ile birbirine bağlanmış üç cam tabakasından oluşur. Bu PVB, beyzbol ve golf topları gibi nesneler tarafından vurulduğunda camın kırılmasını önleyen bir ara katman görevi görmektedir. PVB ayrıca sıcaklık değişimleri nedeniyle kırılmayı önlemeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle genellikle dış çerçevesi olan kapı camlarında kullanılmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button