Temperli Lamine Cam Fiyatları
Ekonomik Temperli Lamine Cam Fiyatları
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Lamine Cam Fiyatları

Temperli lamine camlar birçok alanda farklı amaçlarla kullanılmaktır. Temperli lamine cam fiyatları kullanımın artmasıyla birlikte daha ekonomik bir hal adlı. Klasik camlar çok çabuk kırılır. Kırılma neticesinde parçaları etrafa dağılır ve kesicidir. Kesici ve kırılma riskinin yüksek olması normal camların yaşam alanlarında kullanılmasını sınırlandırmıştır.

1990’lı yıllardan itibaren ülkemizde temperli cam üretimi aktif olarak yapılmaya başlamış. Aslında temperli camın tarihi çok eskiye dayanır. Ancak aktif kullanımı, patentinin alınmasından sonraki 1990’lı yıllara denk gelir. Tercih edilmesi birçok firmanın temperli cam üretmesini sağlamış. Üretici fazla olunca fiyatları diğer zamanlara oranla düşmüştür.

Ekonomik Temperli Lamine Cam FiyatlarıAyrıntılı Temperli Lamine Cam Fiyatları

Temperli lamine, camın bir çeşididir. İki veya daha fazla camın birleştirilmesinden oluşur. İki veya daha fazla camın PVB yani Polivinilbutral adlı maddeyle birleştirilmesinden oluşur. PVB koruyucu ve sert bir bileşendir. Isı ile basınç uygulandığında camları birbirine birleştirerek kuvvetlendirir. Temeperli lamine cam firmaları fiyatlandırmayı bazı kriterlere göre yaparlar. Bu kriterler şunlardır;

  • Camın kalınlığı
  • Talep edilen camın ebatları
  • Camın rengi

Lamine temperli camların zengin çeşit seçeneği bulunuyor. En çok kullanılan 4 çeşittir. 6 + 6 mm, 5 + 5 mm, 4 + 4 mm, 3 + 3 mm çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Peki neden temperli camlar kullanılmaktadır. İşte bu soruya dair merak edilenler!

Neden Temperli Lamine Cam?

İki veya daha fazla katmandan oluşan camın standart modellere oranla daha dayanıklı olacağı kesindir. Güvenlik veya güçlendirilmiş cam olarak nitelendirilen temperli camlar kolay kırılmaz. Önemli ve ciddi darbeler neticesinde kırılma meydana gelebilir. Ancak kırılma sırasında büyük ve kesici parçalar dağılmaz.

Parçalanma, küçük ve kesici olmayacak şekilde gerçekleşir. Çevreye zarar vermeden parçalanır. Güneşin zararlı ışınlarını engelleyerek ortamın daha aydınlık olmasını sağlar. Ses yalıtımı konusunda oldukça iyidir. Katmanına göre kalınlığı değişir. Zengin renk seçeneği bulunmaktadır. Renk tercihi temperli lamine cam fiyatları üzerinde etkilidir.  Saraycam tam da bu doğrultuda temperli cam fiyatlarını son derece avantajlı bir şekilde sizlerle buluşturmaktadır. Böylece temperli lamine cam ürünlerini avantajlı bir şekilde temin edebilirsiniz!

Temperli lamine camlar her zaman üst düzeyde bir güvenliğin sağlanması noktasında etkilidir.  Bu durumun doğal sonucu olarak temperli lamine camların emniyet camları olarak tanımlanması da mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda cam üretimi teknolojisinin başarılı bir şekilde gelişmesi çok daha üst düzeyde camların hayatımıza girmesini mümkün kılmaktadır. Elbette ki burada kaliteli bir firmanın tercih edilmesi beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Ancak bu sayede üst düzeyde bir temperli lamine camlara sahip olmak mümkün olmaktadır.

Temperlerli Lamine Camlar Nerelerde Kullanılır?Temperlerli Lamine Camlar Nerelerde Kullanılır?

Günümüz itibariyle temperli lamine camların etkili bir düzeyde kullanıldıklarını rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır. Dayanıklı cam grubu içerisinde yer alan lamine camların, estetik bir görsellik noktasında da başarılı oldukları bilinmektedir. Dolayısıyla bu tür camların kullanım alanları her geçen gün itibariyle artış göstermektedir. Dış cephelerde sıklıkla karşılaştığımız temperli lamine camlar, cam bölmelerde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Temperli lamine camların farklı alanlarda etkili bir düzeyde kullanılması, bu tür canların yoğun bir düzeyde ilgi görmesini de mümkün kılmaktadır. Tam da bu noktada temperli lamine camların farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Elbette ki üst düzeyde bir lamine cam uygulaması için mutlaka kaliteli bir cam malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır. Siz de temperli lamine camları uygun fiyatlı bir şekilde almayı isterseniz mutlaka kapsamlı bir ücret araştırmasının da içerisinde yer almalısınız!

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button