Temperli Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?
Temperli Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?
Posted in ÜrünlerUygulamalar

Temperli Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?

Temperli cam balkon fiyatları ne kadardır? Günümüz şartlarında artık balkonlarımızı yorgunluğumuzu atabilmek, misafirlerimizi ağırlayabilmek için yazın da kışın da kullanmak istemekteyiz. Cam balkon sistemleri sayesinde bunu geçekleştiriyoruz. Cam balkonlar ayrıca kış aylarında evimizin içi için ısı yalıtımını arttırarak yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Temperli camlar 4-5 kat daha dayanıklı yapısı ve kırılma sırasında çevreye zarar vermemektedir.  Bu sebepler ile yaşamımızın birçok alanında kullanıldığı gibi cam balkon sistemlerinde de tercih ediliyorlar.

Cam balkon yaptırmaya karar vermeden önce temperli cam balkon fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Bu fiyatlandırma işlemi bir hesaplama ile yapılmaktadır. Peki, bu fiyatı neler etkiler? Fiyat nasıl hesaplanır? Öncelikle bunları öğrenelim.

Temperli Cam Balkonların Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Elbette ki temperli cam balkon fiyatları hesaplanırken; birtakım kriterler esas alınmaktadır. Bu noktada temperli camların boyutları ve üretim özellikleri fiyatların belirlenmesinde doğrudan etkilidir. Cam balkon yaptırırken standart olarak kullanılan cam dayanıklı ve güvenilir olan temperli camdır. Balkon eninin toplamı ve yüksekliğinin çarpımı ile balkonun metrekaresi bulunur.

Temperli Cam Balkon Fiyatları Ne Kadardır?Cam balkonun metrekare fiyatı ile balkonun toplam metrekaresi çarpılarak da toplam fiyat hesaplanır. Bu konuda cam balkonu yapacak firmalar ile görüşmek önemlidir. Fiyata dahil olacak montaj, imalat gibi diğer konularda bilgi almak daha net bir sonuç verir. Firmalar genel olarak balkonun yapısını, tipini görmek isterler. Yapılacak cam balkonun cam kolu, cam rengi gibi zevke göre değişen özellikleri için de sizin tercihinizi bilmek durumundadırlar.

Temperli Cam Balkon Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Cam balkon yaptıracağım, ne kadar öderim? Fiyatı etkileyen unsurlar nelerdir? Tüm bu sorulara cevap olarak aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

  • Balkonun tipi, şekli ve metrekaresi,
  • Cam balkonun modeli (sürme cam balkon, katlanır cam balkon v.s.)
  • Cam balkonda kullanılacak alüminyum profilin saflık derecesi ve et kalınlığı,
  • Uyumlu aksesuarlara sahip rahat kullanım sağlayan tasarımlı modeller,
  • Camın kalitesi, rengi ve ısıcamlı olup olmaması,
  • Kullanılan aksamların ve tekerleklerin paslanmaz çelik olup olmaması,
  • Plastik malzemelerin dış cephedeki güneş, ısı gibi etkilere karşı dayanıklı olması,

Saraycam, temperli cam balkon ürünlerinin uygun fiyatlı bir şekilde temin edilmesi noktasında profesyonel çözümler ortaya koymaktadır.

Balkonlarda Temperli Cam Neden Kullanılır?Temperli Cam Nedir, Neden Tercih Edilir?

Temperli cam, kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş bir tür güvenlik camıdır. Birçok uygulamada kullanılır, ancak en yaygın kullanımlarından biri mimaridir. Çok penceresi olan bir bina, pencereleri için temperli cam kullanacaktır. Bunun nedeni, normal pencere camından çok daha güvenli olmasıdır. Temperli cam, duş kapıları ve duşakabinler dahil olmak üzere her türlü diğer ürün için de kullanılabilir. Ayrıca aynalar ve diğer yansıtıcı yüzey türleri yapılırken sıradan camın yerine kullanılır.

Balkonlarda Temperli Cam Neden Kullanılır?

Temperli camın bu kadar popüler olmasının ana nedeni, normal camın parçalara ayrılmasına neden olacak dış kuvvetlerin etkilerine dayanabilmesidir. Örneğin, yolda giderken arabanızın ön camıyla bir nesneye çarparsanız, ön camınızın sizi veya aracınızdaki diğer insanları potansiyel olarak yaralayabilecek binlerce küçük parçaya ayrılma olasılığı yüksektir.

Bu, temperli cam için her zaman doğru değildir – darbenin ne kadar sert olduğuna bağlı olarak, tamamen kırılmak yerine çatlayabilir! Bu durum balkonlar için de geçerliliği korumaktadır. Dolayısıyla günümüz koşullarında temperli camların balkonlarda sıklıkla tercih edildiklerini rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

 

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button