Temperli Cam Birim Fiyat Detayı
Temperli Cam Birim Fiyat Detayı
Posted in Temperli CamTemperli Camlar

Temperli Cam Birim Fiyat Detayı

Temperli camlara mekanların dekorasyonlarında, çeşitli mobilyalarda rastlamaktayız. Günümüzde yaygın olarak tercih ediliyor. Birçok marka ve firma tarafından üretilen temperli cam birim fiyat tarifesi kullanım alanına göre değişmektedir. Fiyatlandırma müşterilerle yüz yüze yapılır. Telefonla genelde fiyatlandırma yapmak profesyonel firmaların tercihi değildir. Ancak mecburi durumlarda ortalama bir fiyat verilir. Fiyatlandırmada etkili olan bazı noktalar vardır. Bunlar;

  • Temperli camın nerden kullanılacağına; Sehpa gibi yerlerde kullanılanla dış cephelerde kullanılanın fiyatı aynı olmayacaktır.
  • Camın kalınlığına; Camların kalınlıkları değişmektedir. Kalınlık fiyatlandırmada etkilidir.
  • Camın rengine
  • Kesilecek camın boyutlarına

Kaliteli Temperli Cam Birim Fiyatı Ne Kadardır?

Standart pencerelerde kullanılan camlardan farklıdır temperli camlar. 600 ila 650 santigrat derecelik temperleme fırınlarında özel işlem görür. Temperleme, camın temperleme fırınlarında sıcaktan birden soğuk kanallara sürülmesi işlemidir. Bu işlemle camın yapısındaki bazı değişiklikler yapılır. Belli bir süre sonra cam fırından çıkarılır. Fırından çıkınca camın yüzeyinde sertleşme gerçekleşir. Böylece camın dayanıklılık derecesi arttırılır. 

Temperli Cam Birim Fiyat DetayıCamın yapısında meydana getirilen bu değişimle camın dayanıklılığı artırılır. Fırından çıkan cam üzerinde ekstra kısaltma, kesme gibi işlemler yapılmaz. Camın fırına girmeden önceki şeffaflığı değişir. Renginde değişim gözlenir. Temperlenen camların dayanıklı olması, kolay kırılmaması, olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi gibi avantajları vardır. Avantajlarının fazla olması temperli cama olan talebi artırmaktadır.

Temperli Cam Kalınlığı ve Kullanım Alanları

Standart camlara oranla temperli cam 5 kat daha dayanıklıdır. Çok soğuklara ve çok sıcaklara karşı dirençlidir. Bu ve benzeri özellikleri temperli camın kullanım alanlarını genişletmiştir. En sık rastladığımız kullanım alanları şunlardır;

  • Masaların, sehpaların, dolapların dekorasyonunda
  • Balkonlarda
  • Mağazaların vitrinlerinde
  • Merdivenlerin, balkonların ve terasların korkuluklarında
  • Dış cephe kaplamalarında
  • Şöminelerin ön camlarında

Kullanım alanına göre camların kalınlıkları değişir. Temperli cam birim fiyat belirlemesinde kalınlık önemli bir yere sahiptir. 2, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15 ve 19 mm kalınlığında temperli camlar bulunur. Elbette ki temperli camların birim fiyatı söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekleri isabetli bir şekilde değerlendirmek için Saraycam ile iletişime geçmeniz her zaman önerilmektedir. Siz de ayrıcalıklı fiyatları öğrenmek isterseniz, Saraycam ile hemen iletişime geçebilirsiniz! 

Temperli cam, mukavemetini ve kırılmaya karşı direncini artırmak için işlenmiş, yüksek düzeyde strese veya darbeye maruz kaldığı alanlarda kullanım için ideal hale getiren bir tür güvenlik camıdır. Temperli camlar, çoğu ev ürününde olduğu gibi binalarda ve araçlarda kullanılan standart tip plaka cam olan tavlı camdan çok daha güçlüdür.

Temperli Camlar Neden Tercih Ediliyor?Temperli camlar, dayanıklılığı ve kırılmaya karşı direnci nedeniyle birçok farklı uygulamada kullanılmaktadır. Genellikle konut ve ticari binalarda pencere, kapı ve duş kabinlerinde bulunur. Ayrıca bu tarz camlar, sağlamlığı nedeniyle araç ön camlarında da kullanılır, ancak bazı insanlar için araba camlarını temperli versiyonlarla değiştirmek çok pahalı olabilir.

Temperli Camlar Neden Tercih Ediliyor?

Temperli cam, kırılmanın meydana gelebileceği bir dizi başka alanda da bulunmaktadır. Örneğin televizyon ve bilgisayar ekranları gibi düz panel ekranlarda koruyucu tabaka olarak kullanılmaktadır. Bu koruyucu katman, nakliye veya kullanım sırasında cihaz düştüğünde veya başka bir şeye çarptığında ekranın kendisinde darbe veya basınçtan kaynaklanan hasarı önlemeye yardımcı olmaktadır. Bundan dolayıdır ki temperli camlar, son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Temperli cam, pencere, kapı ve güvenlik veya güvenliğin çok önemli olduğu diğer uygulamalarda kullanılan bir tür sertleştirilmiş camdır. Sıradan düz camın erime noktasının yaklaşık yarısına kadar ısıtılması ve ardından kontrollü koşullar altında hızla soğutulmasıyla yapılmaktadır. Temperli cam, darbe durumunda mukavemeti artırmak ve yaralanma riskini azaltmak için işlenmiş bir tür güvenlik camıdır. Binalarda, motorlu taşıtlarda ve diğer yapılarda pencere, kapı ve bölmelerde kullanılmaktadır.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Call Now Button